Webinarium 26.10.2020 r.: „Ewaluacja” – Sylwester Pietrzyk

Termin: 26.10.2020, 19:00-19:45

• Otwarcie rejestracji: 12.10.2020
  • Zamknięcie rejestracji: 26.10.2020

Zapraszamy do udziału  w webinarium o:

Ewaluacji szkoleń i 5 dysfunkcjach szkoleń zdalnych:

Obserwowany ostatnio wzrost ilości szkoleń w formie online skłania do refleksji nad ich efektywnością a może, czasami jej brakiem. Z moich obserwacji wynika 5 głównych dysfunkcji szkoleń online, które zaprezentuje na spotkaniu.

Ewaluacja  jest zdefiniowana przez L. Rae jako proces mierzenia zmian, jakie zaszły od początku procesu szkolenia aż do jego skutecznego zastosowania w miejscu pracy.

Do przeprowadzenia skutecznego badania efektywności szkolenia wymagane jest nie tylko posiadanie wiedzy/narzędzi ale głownie zaangażowania szeroko pojętych grup interesów do których zaliczamy nie tylko trenera, uczestników, kierownika działu szkoleń ale dodatkowo zarząd/wyższe kierownictwo i bezpośredniego przełożonego uczestnika szkolenia

Brak oceny powoduję, że nie wprowadzamy zmian w programie szkolenia czy materiałach co przekłada się na powielanie już wcześniej popełnionych błędów.  Co szczególnie istotne brak oceny uderza bezpośrednio w prowadzącego, który nie otrzymuje obiektywnej informacji zwrotnej od uczestników co uniemożliwia mu zmianę stylu pracy. Nie udało mi się znaleźć pozytywnych aspektów nie przeprowadzania ewaluacji.

Podczas zajęć:

– dowiesz się o modelu ewaluacji w kontekście procesu szkoleniowego

– poznasz metody oceny efektywności

– Poznasz założenia modelu Kirkpatricka

– Poznasz 5 dysfunkcji szkoleń zdanych

Aby wziąć udział w webinarium:

1. Dokonaj rejestracji w systemie Competit: https://competit.pl/w/1614/
  2. Zainstaluj w swoim komputerze aplikację ZOOM. Jej bezpłatna wersja dostępna jest pod linkiem: https://zoom.us/support/download
  3. Mniej więcej na 5 min. przed planowanym rozpoczęciem spotkania zaloguj się do „meeting roomu” za pośrednictwem linku, który od Nas otrzymasz.